hír
Macska-egér játékok címmel érkezik Varga Zoltán új könyve, amelyben Ternovszky Béla, a Macskafogó és a Mézga család rendezőjének munkásságát mutatja…
továbbhír
Hiánypótló kötet jelent meg Tóth János munkásságáról. Az Örök varázs – Tóth János kinematográfus című monográfiában a 2019-ben elhunyt…
továbbmagazin
A gazdagon illusztrált kötet feltárja az operatő-rendező sokrétű munkásságát, meghatározza helyét a filmkultúra kánonjában. Közel 200 fénykép teszi…
továbbmagazin
A Psyché és a Kutya éji dala a rendező kísérletező filmnyelvi megoldásai és kozmikus világlátása miatt különleges részét képezik a magyar…
továbbmagazin
Sűrű évet zárt a János vitéz, Az ember tragédiája, a Fehérlófia, és a befejezés felé közelítő Toldi sorozat rendezője. Jankovics Marcell életművéről…
továbbmagazin
A János vitéz, a Fehérlófia és megannyi magyar animációs klasszikus rendezőjének életműve előtt az MMA Kiadó új monográfiával tiszteleg. Jankovics…
továbbmagazin
Decemberben, a Pesti Vigadó épületében mutatták be az MMA Kiadó képekkel gazdagon illusztrált kötetét a János vitéz, a Fehérlófia és sok más…
továbbmagazin
Szédítően ambíciózus vállalkozás a Magyar kereszt, egyszerre izgalmas krimi, provokatív szerelmi történet és körkép a Balázs Béla Stúdió köré…
továbbmagazin
A Láthatatlan filmtörténet című könyvsorozat hiánypótló vállalkozás. Az MMA Kiadó és a Magyar Nemzeti Filmarchívum kiadásában jelentős magyar…
továbbmagazin
A hétvégén találkoztunk a Kecskeméten rajzolt medvék csapatával, megnéztük a fesztivál legmerészebb kisfilmjét, megismertük a magyar animációs…
továbbFriss
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
Marék Veronika életműdíjával zárult a X. Országos Rajzfilmünnep
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié